Rozdiel medzi AIDS a HIV

Môže byť ľahké zameniť HIV a AIDS. Ide o rôzne diagnózy, ale často sa používajú zameniteľne na opis konkrétnej choroby. HIV je vírus, ktorý môže viesť k stavu nazývanému AIDS. V minulosti diagnóza HIV alebo AIDS bola považovaná za trest smrti. Vďaka výskumu a vývoju nových liečebných postupov ľudia s diagnózou HIV a AIDS dnes žijú dlhý a produktívny život fornelli a induzione.

HIV je vírus, ktorý môže viesť k infekcii. Je to vírus ľudskej imunodeficiencie. Infikuje len ľudí a napadá imunitný systém, ktorý je následne nedostatočný a neschopný pracovať tak efektívne, ako by mal. Na rozdiel od mnohých iných vírusov, naše imunitné systémy nie sú schopné napadnúť a úplne vyčistiť HIV z tela. Nikto ešte nerozumie prečo, ale dnešné lieky už dokážu veľmi úspešne kontrolovať vírus HIV. HIV je vírus, ktorý môže spôsobiť infekciu, ale AIDS je chorobný stav alebo syndróm. Byť infikovaný vírusom HIV môže viesť k rozvoju AIDS.

AIDS sa vyvinie, keď HIV spôsobil vážne poškodenie imunitného systému. Je to zložitý stav s príznakmi, ktoré sa líšia od človeka k človeku. Symptómy AIDS súvisia s infekciami, ktoré človek získava v dôsledku poškodenia imunitného systému, ktorý nemôže bojovať ani proti infekciám. Tieto infekcie môžu zahŕňať tuberkulózu, pneumóniu, určité typy rakoviny a iné infekcie.

Ako sme už spomenuli HIV je vírus a AIDS je stav, ktorý môže spôsobiť. Môžete mať infekciu HIV bez toho, aby ste získali AIDS. Veľa ľudí s HIV žije dlhé roky bez toho, aby mali AIDS. Vďaka pokroku v liečbe môžete žiť dlhšie ako kedykoľvek predtým s infekciou HIV. Hoci môžete mať HIV infekciu bez AIDS, každý, komu je diagnostikovaný AIDS už nutne má HIV. Pretože neexistuje žiadna liečba, infekcia HIV nikdy nezmizne griglia elettrica, aj keď sa AIDS nikdy nevyvinie.

HIV je vírus, čo znamená, že podobne ako iné vírusy, môže byť prenášaný medzi ľuďmi. Takto sa infekcia šíri. AIDS, na druhej strane, je stav, ktorý je získaný až po tom, čo sa osoba nakazila HIV.
Vírus HIV sa prenáša z jednej osoby na druhú prostredníctvom výmeny telesných tekutín. Najčastejšie sa infekcia prenáša prostredníctvom nechráneného pohlavného styku alebo použitím kontaminovaných ihiel. Menej často sa človek môže nakaziť transfúziou krvi alebo matka môže infekciu preniesť na svoje dieťa počas tehotenstva.

HIV zvyčajne spôsobuje symptómy podobné chrípke asi dva až štyri týždne po infekcii. Toto časové obdobie je krátke a nazýva sa akútnou infekciou. Imunitný systém sa snaží dostať infekciu pod kontrolu, čo vedie k latencii. Imunitný systém nemôže úplne odstrániť vírus HIV, ale môže ho dlho kontrolovať. Počas tejto latentnej periódy, ktorá môže trvať niekoľko rokov, infikovaná osoba nemusí mať žiadne symptómy. Akonáhle sa vyvinie AIDS, pacient bude mať mnoho symptómov stavu.

Infekciu HIV možno diagnostikovať jednoduchým testom. Keď je človek infikovaný HIV, imunitný systém produkuje protilátky proti vírusu. Skúška krvi alebo slín dokáže zistiť tieto protilátky a určiť, či ste infikovaní vírusom HIV. Tento test môže byť účinný len niekoľko týždňov po infekcii. Ďalší test skúma antigény, čo sú proteíny produkované vírusom. Tento test môže detekovať HIV len niekoľko dní po infekcii. Obe testy sú presné a ľahko sa vykonávajú. AIDS je konečným štádiom infekcie HIV.