Podvody s kreditnými kartami

Jeden z najjednoduchších spôsobov, ako sa vyhnúť podvodom s kreditnými kartami, je udržiavanie kreditných kariet v bezpečí pred zlodejmi. Vložte svoje kreditné karty do peňaženky a peňaženku držte v blízkosti Vášho tela, kde sa nedá ľahko ukradnúť.

Dámy, uistite sa, že Vaša kabelka je zatvorená. Ak nakupujete v oblasti s vysokou návštevnosťou, noste menšiu kabelku, pretože je ťažšie ju ukradnúť – miglior tagliasiepi a batteria. Noste pri sebe iba jednu alebo dve kreditné a debetné karty, ktoré budete v tento deň používať. Ponechajte všetky ostatné kreditné karty doma. Zlodeji môžu snímať Vašu kreditnú kartu fotoaparátom alebo mobilným telefónom, takže nenechávajte kreditnú kartu dlhšie vystavenú, ako je potrebné.

Po uskutočnení nákupu okamžite odložte kreditnú kartu. Pred opustením obchodu alebo reštaurácie potvrďte, že máte Vašu kreditnú kartu vo svojom vlastníctve. Nehádžte výpisy z kreditnej karty priamo do koša – zvyčajne majú vytlačené celé číslo kreditnej karty. Skartujte ich. To isté platí pre staré kreditné karty, ktoré už uplynuli alebo boli zrušené. Nevyhadzujte ich celé, ale prestrihnite ich pre istotu. Vždy overte sumu na potvrdení o kreditnej karte pred jej podpísaním. Ak dostanete potvrdenie o kreditnej karte, v ktorom sú prázdne políčka, napíšte do nich niečo, napríklad 0, než vložíte svoj podpis na dokument. V opačnom prípade by pokladník mohol zapísať ľubovoľnú sumu a odoslať nákup emitentovi kreditnej karty.

Nezadávajte číslo Vašej kreditnej karty alebo iné citlivé informácie v hovoroch. Nielen to, že keď zavoláte na zákaznícky servis vydavateľa kreditnej karty, použite číslo na zadnej strane kreditnej karty. Neposielajte číslo e-mailom ani textovou správou. Nedávajte číslo svojej kreditnej karty komukoľvek, kto Vám zavolá, že požadujete toto číslo. O zlodejoch kreditných kariet je známe, že sa predstavujú ako vydavatelia kreditných kariet a iné firmy, aby Vás podviedli, aby ste im dali číslo Vašej kreditnej karty.

Neklikajte na odkazy v e-mailoch od kohokoľvek, či je to Vaša banka, spoločnosť s kreditnými kartami alebo iná firma, ktorá používa Vaše osobné informácie, a to aj vtedy, ak e-mail vyzerá legitímne. Tieto odkazy sú často podvody typu phishing a podvodníci Vás chcú nabádať, aby ste zadali svoje prihlasovacie údaje na ich falošných webových stránkach, miglior testina decespugliatore. Namiesto toho prejdite priamo na webové stránky danej firmy a prihláste sa do svojho účtu. Uistite sa, že ste opatrní, keď používate kreditnú kartu online. Zadajte iba číslo svojej kreditnej karty na zabezpečených webových stránkach, kde si môžete byť 100% istý, že sú legitímne. Ak chcete zistiť bezpečnosť webových stránok, vyhľadajte https: // v paneli s adresou a zámok v pravom dolnom rohu internetového prehliadača.

Čím skôr ohlásite chýbajúcu kreditnú kartu, tým skôr vydavateľ kreditnej karty môže kreditnú kartu zablokovať a zabrániť podvodným poplatkom. Nahlasovanie Vašej stratenej alebo odcudzenej kreditnej karty čo najskôr zníži pravdepodobnosť, že budete musieť zaplatiť za akékoľvek podvodné poplatky na Vašej kreditnej karte.

Neoprávnené platby na Vašej kreditnej karte sú prvým znakom podvodu z kreditnej karty. Ak si všimnete poplatok, ktorý ste neuskutočnili, bez ohľadu na to, aký je malý, okamžite nahláste poplatok emitentovi kreditnej karty. Vydavateľ Vašej kreditnej karty Vám povie, či by ste mali zatvoriť účet a získať nové číslo účtu, aby ste sa vyhli podvodom s kreditnými kartami.