Máte radi tržnice?

V tejto modernej dobe nemožno poprieť vývoj nielen novej technológie, ale aj z hľadiska marketingu je tento svet veľmi odlišný od starých čias. Pokiaľ ide o budovu, aj tu sa moderná tržnica odlišuje od tradičného spôsobu predaja na trhu. Takže, prečo sa Vám páči nakupovanie v modernej tržnici viac ako tradičný trh?

Prvou charakteristikou moderného trhu je proces nákupu a predaja za výhodnú cenu, tovar je spravidla dodávaný tovar priamo od výrobcu, máte k dispozícií otvorenú plochu a budova je klimatizovaná. Spravidla býva uvedená cena, predmety sa predávajú rôznorodé a všeobecne trvanlivé, máte k dispozícií samoobslužné oddelenie, miesto je čisté, platba sa uskutoční buď priamo pri stánkoch alebo na konci pri pokladni a hlavne bez vyjednávania.

Druhým príkladom moderného trhu, ktoré sa nachádzajú všade okolo nás, sú hypermarkety, supermarkety a mini trhy. Príkladom tradičného trhu môže byť napríklad trh na Miletičovej ulici v Bratislave, ktorý sa za svoje pôsobenie za niekoľko desiatok rokov nezmenil skoro vôbec. Návštevník si moderný trh cení viac než tradičný trh, veľa ľudí si vyberá moderný trh práve preto, lebo je pohodlný a býva čistý. Okrem toho, že tieto trhy sú čisté, nájdete tu veľa miest na oddych alebo len tak na posedenie s priateľmi alebo rodinou. Nie je teda prekvapenie, že moderný trh má stále viac fanúšikov a na klasický trh už chodia len odvážlivci a staré babky. Zásadne, všetci ľudia na svete milujú nakupovanie. Nakupovanie je bežnou činnosťou, ktorá splní svoje predpoklady. Niekedy sa táto činnosť stáva zvykom. V dnešnej dobe veľa ľudí nakupuje na modernom trhu, ktorý sa im zdá byť lepší ako tradičný trh.

Napríklad takmer každá žena preferuje nakupovať na modernom trhu. Myslí si, že na modernom trhu majú veľa rôznych produktov, ako sú oblečenie, tašky, šatky, oblečenie, nohavice, sveter, atď. Ale zároveň si stále môže nakúpiť aj potraviny, či už čerstvé ovocie, chlieb alebo zeleninu. Keďže je priestor priehľadný a čistý, môžeme lepšie odhadnúť kvalitu tovaru hneď na mieste a nikto nás neprehovára, aby sme kúpili práve jeho tovar, aj keď v konečnom dôsledku vôbec nemusí byť najlepší. Taktiež si sem ľudia chodia oddýchnuť, hlavne v horúcich letných dňoch, pretože vnútro je príjemne klimatizované a môžeme si tu užívať chladný vánok. Ak máme chuť ísť niečo kúpiť, čo v supermarkete nezoženieme, sú moderné trhy tým správnym miestom. Kúpite tu veľa exotických surovín, ale aj produkty z regionálnych fariem, ktoré sú v bio kvalite.

Ďalším dôležitým aspektom, ktorý hrá do kariet hlavne modernému trhu je hygiena. Môžete si tu na niekoľkých miestach umyť ruky či použiť prípravky na ich dezinfekciu (deshumidificador). Na klasickom trhu by ste to hľadali márne, taktiež ako rukavice na naberanie tovaru či chladiace boxy. Hygiena je dôležitá na udržanie Vášho zdravia. Ryby a zelenina budú v chladených priestoroch vždy čerstvé a lahodné. Nemusíte sa teda báť, že by sa niečo pokazilo. Ale nakoniec je vždy na každom jednom z nás, aby sa rozhodol, ktoré je preňho to najlepšie miesto na nakupovanie. Mnohí ľudia nakupujú na tradičnom trhu, lebo si myslia, že má svoju jedinečnú atmosféru. Ale v porovnaní s ním, má moderný trh určité výhody, ktoré sa nedajú poprieť.