Kupujete knihy online?

Chcete ušetriť peniaze za nákup kníh alebo za Vaše univerzitné učebnice? Práve preto Vám v tomto článku ponúkame niektoré užitočné zdroje a tipy, ktoré Vám môžu pomôcť získať najlepšiu ponuku na ktorúkoľvek knihu, ktorú chcete čítať.

Online kníhkupectvá, ktoré ponúkajú knihy za najlepšiu cenu. Amazon.com je najväčšie kníhkupectvo na internete už asi 15 rokov. Často ponúka najlepšie ceny na väčšinu kníh a ponúka širšiu škálu kníh ako väčšina iných online kníhkupectiev. Taktiež ponúka bezplatnú prepravu pre väčšinu zásielok na objednávky nad 40 eur a doručuje do celého sveta. Ak chcete kúpiť použité knihy, má eBay zvyčajne najlepšie ceny. Ktokoľvek môže predávať svoje použité alebo nové knihy a tieto sú uvedené v poradí podľa ich stavu. Aukcia síce nemusí vyzerať ako najtypickejší spôsob, ako nakupovať knihy online, ale môže byť niekedy najlacnejšia, vaporeta de mano. Tiež, ak hľadáte tlač alebo vzácne knihy, eBay môže byť jediným miestom, kde ich nájdete. Knihy vždy môžete vyhľadať podľa názvu, autora alebo ISBN. Avšak, pretože každý názov je napísaný predajcami, je často ťažké nájsť presný názov, ktorý hľadáte. Niektorí predajcovia predávajú na medzinárodnej úrovni, zatiaľ čo iní nie.

Jedným z najstarších, najväčších a najznámejších kníhkupectví v Amerike, Barnes a Noble má aj veľké online kníhkupectvo. Hoci sú ich ceny často vyššie, ponúkajú členstvo pri ktorom budete mať zľavu medzi 10% a 40% z ceny väčšiny položiek. Biblio sa špecializuje na použité knihy, ako aj na zriedkavé a menej známe knihy. Môže byť tiež skvelým zdrojom, kde môžete kúpiť staršie vydania kníh, ako aj medzinárodné vydania učebníc, ktoré sa vyrábajú pre zámorské trhy, a preto sa predávajú za oveľa nižšiu cenu. Ďalšie online kníhkupectvo, ktoré má veľa starších a zberateľských kníh je AbeBooks. Vo väčšine kategórií ponúkajú nové a použité knihy. Podobne ako Biblio, AbeBooks tiež predáva medzinárodné a recenzované vydania učebníc, ktoré sú často oveľa lacnejšie ako štandardné učebnice.
Ak chcete nájsť najlepšiu ponuku za knihu alebo akúkoľvek inú položku, je často dobré porovnávať ceny vo viacerých obchodoch. Našťastie nemusíte to robiť to manuálne, pretože existujú niektoré dobré porovnávacie nákupné stránky, ktoré dokážu porovnať ceny kníh z viacerých obchodov. Vyhľadávač Bing je skvelý pre porovnávanie nákupov. Môžete jednoducho vyhľadávať číslo ISBN alebo názov knihy a dostanete knihy z mnohých internetových obchodov za najlacnejšiu cenu. Bing Vám ukáže, či je zásielka bezplatná alebo nie, a dokonca ponúka aj zľavy pri nákupoch od vybraných predajcov.

Ak je kniha, ktorú chcete kúpiť, uvedená v službe Knihy Google (Limpiarconvapor), môžete jednoducho porovnať cenu tejto knihy vo viacerých obchodoch pomocou služby Knihy Google. Ak služba nedokáže získať cenu za titul, zobrazí aspoň zoznam online obchodov (a knižníc), z ktorých si môžete knihu zakúpiť.

PriceGrabber, populárne nákupná stránka, má osobitnú sekciu pre porovnanie cien kníh i tlačových časopisov. Môžete zadať Vaše PSČ, aby ste vypočítali presné poplatky za dopravu priamo vo výsledkoch vyhľadávania. Podobná stránka Book Butler v súčasnosti podporuje rozvoz do USA, Kanady, Južnej Afriky a väčšinu európskych krajín. Ak ste sa rozhodli pre obchod, kde chcete kúpiť Vašu knihu, mali by ste uvažovať aj nad tým, že použijete zľavový kód pri platbe, aby ste ešte viac ušetrili.