Čo kúpiť na krstiny?

V týchto dňoch budú hostia často chcieť vedieť, či existuje zoznam darov pred ich príchodom, ale je tu veľa venovania pozornosti etikete, prostredníctvom ktorej vám ľudia budú dávať darčeky. Po tom všetkom by ste nemali očakávať, že dostanete darčeky, čo?

Možno nechcete, aby ľudia prinášali darčeky, alebo by ste radšej urobili venovanie na charitu. Ak je to tak, mali by ste ako heslo na pozvánke uviesť slovo „žiadne darčeky prosím“ alebo „darcovstvo na charitu“. Možno budete chcieť uviesť meno a podrobnosti, ak ide o konkrétnu charitu, ktorú chcete obdarovať.

Ak máte radosť prijímať darčeky, potom je zdvorilé povedať nič, pretože hostia potom predpokladajú, že dary sa očakávajú a prinesú ich. Môžete tiež dať darčeky na pripomenutie udalosti. Trvalý a symbolický darček pre vaše dieťa je vhodný a je dobré dať krstným rodičom aj symbolický dar. Ak chcete dať všetkým svojim hosťom darčeky, sladkosti sú zábavnou a tradičnou myšlienkou.
Ak chcete, aby vaše dieťa vyrastalo ako kresťan, potom je krst prvým krokom na tejto ceste. Nie sú to však len tí, ktorí majú silnú vieru, ktorí sa rozhodnú pokrstiť svoje deti; je to často obrad prechodu v širšej komunite. Ak budeme naozaj úprimní, pomôže to aj vtedy, keď budete chcieť neskôr dostať vaše dieťa do tejto vynikajúcej blízkej cirkevnej školy (macchine da caffè per la tua cucina).

V dnešnej dobe je úplne módne jednoducho mať požehnanie pri narodení a neskôr krst, pretože mnohí veria, že malé dieťa to aj tak nemôže pochopiť, a obaja rodičia a duchovenstvo môžu mať obavy, že tento záväzok urobia v mene dieťaťa. Ak však uprednostňujete tradičnú cestu, skôr než premýšľate o náboženských dôsledkoch, je veľa toho, čo naplánujete a urobíte vopred. Krsty sú tiež populárne medzi celebritami.

Akonáhle sa rozhodnete zvoliť tradičné krstné meno, odkiaľ začnete? Zrejmé miesto je kostol. Budete sa musieť porozprávať so svojím vikárom, takže ak nie ste pravidelní návštevníci, mohlo by to byť diplomatické, kedy by ste sa niekedy objavili na nedeľnej službe predtým, ako sa spýtate na túto otázku. Niektorí duchovní sú celkom uvoľnených pri návšteve cirkvi, ale iní môžu chcieť vidieť dieťa a rodičov pravidelne pred a po krste (macchina caffè americano).

Akonáhle získate súhlas vikára, budete sa musieť opýtať, či ide o špeciálnu službu alebo o časť pravidelného uctievania v nedeľu. Môžete mať možnosť objednať vlastnú službu, ale je tiež možné, že krst sa bude konať vo verejnej službe. Než si vyberiete dátum pre krst, je dôležité, aby ste sa uistili, že je k dispozícii všetko, čo potrebujete. Nemá zmysel mať krst, ak sa krstní nemôžu zúčastniť.

Výber krstných rodičov je jednou z prvých vecí, ktoré musíte urobiť pred plánovaním krstu. Vedieť, kto sú a ich dostupnosť, bude kľúčom k výberu dátumu služby. Títo ľudia často budú radi pomáhať s plánovaním, čo môže byť veľkým prínosom, pretože čokoľvek môže byť stresujúce. Na druhej strane to môže byť problém, ak radšej robíte veci sami! Tradične je úlohou krstných rodičov viesť dieťa vo svojej viere. S ohľadom na to boli zvyčajne vybraní pre svoje vlastné silné kresťanské presvedčenie. Toto je stále preferovaný spôsob, ako to robiť v očiach cirkvi, ale v skutočnosti väčšina rodičov volí blízkych priateľov.