10 tipov ako nakupovať bezpečnejšie online

Krása webu znamená, že si môžete vychutnať perfektný pár topánok z pohodlia Vášho domova. Môžete si objednať knihy, darčeky a iné predmety, bez toho, aby ste sa museli prejsť do nákupného centra. Nedávny prieskum zistil, že online maloobchod ročne narastá o jednu tretinu.

Následne Vám ponúkame 10 tipov na nájdenie najlepších položiek za najlepšie ceny bez toho, aby ste museli vyjsť z domu (meilleur fer à lisser):

1. Pripojte sa k zľavovým ponukám iba pre členov

Členovia, ktorí používajú zľavové ponuky na stránkach, ktoré sú rezervované iba pre členov, ušetria často až desiatky eur. Budete vopred informovaní o akomkoľvek výpredaji priamo emailom do Vašej schránky a budete môcť ako prvý vyberať zo širokej ponuky modelov. Budete tak nielen mať rýchlo nakúpené, ešte aj ušetríte a budete sledovať módne trendy.

2. Vyhľadajte tovar v spodnej časti stránky

Najmä na stránkach s výpredajom, väčšina ľudí intuitívne začína hľadať na vrchu – preto sem predajca dáva aj položky, ktorých sa chce čo najrýchlejšie zbaviť. Ale lepšie kúsky sú zvyčajne umiestnené skôr na druhú stranu alebo nižšie na stránke.

3. Prečítajte si recenzie

Keď si kúpite niečo na internete, počúvajte to, čo hovoria iní. Tie šaty by mohli byť strihom užšie, alebo krásny kožený náramok z obrázka by v skutočnosti mohol vypadať ako lacná napodobenina.

4. Porovnajte ceny

Namiesto toho, aby ste bežali z obchodu do obchodu, najskôr porovnaj ceny online. Niektoré stránky dokonca posielajú upozornenia, keď sa daná položka, o ktorú máte záujem znovu predáva alebo zlacnela. Vždy vyhľadávajte zľavové kódy predtým, než narazíte na pokladňu.

5. Zaregistrujte sa na upozornenia prostredníctvom e-mailu, Twitteru a Facebooku

Viac a viac obchodov používa Twitter a e-mail, keď majú nový tovar alebo veľké predaja. Tieto upozornenia sú užitočné pre drahšie produkty, ako sú laptopy, tlačiarne a iná elektronika. Ak konáte rýchlo, môžete si tovar kúpiť predtým, ako sa v obchode vypredá. A ešte aj za skvelú cenu.

6. Stránky s dennými ponukami

Niektoré webové stránky dnes ponúkajú obmedzené jednodňové ponuky. Iné stránky ponúkajú zľavu na predmety z minulých kolekcií, výpredajové zásoby alebo už rozbalenú elektroniku. Sú skvelými miestami na získanie dobrej ponuky pre značkové položky.

7. Keď nakupujete oblečenie, poznajte svoju veľkosť

Mnoho stránok umožňuje vrátenie tovaru, ale môžete si to uľahčiť na prvýkrát, ak poznáte svoju veľkosť. Určite si tovar pred prehliadaním trieďte podľa Vašej veľkosti. Nemusíte riskovať, že sa zamilujete do niečoho, čo Vám nebude sedieť, ak nebudú mať Vašu veľkosť.

8. Opýtajte sa na možnosť vrátenia tovaru

Počas nakupovania online neviete, čo dostanete, kým to k Vám príde. Poznať možnosti vrátenia tovaru sa oplatí, pretože niektoré položky môžu byť výnimkou a predajca Vám ju nemusí zobrať naspať lire cet article.

9. Dávajte si pozor na dane a poplatky za dopravu

Predtým, než budete príliš nadšení z tejto úžasnej predajnej ceny, započítajte dodatočné náklady, ktoré dostanú tovar až k Vám domov. Niekedy produkt stráca svoj príťažlivosť, ak sú náklady na dopravu rovnaké alebo vyššie ako cena za výrobok, takže sa uistite, že viete, koľko to bude stáť predtým, ako dokončíte nákup.

10. Obchod v bezpečí

Buďte opatrní pri objednávaní od obchodníka, o ktorom ste nikdy nepočuli.